Історія
Програма "Караоке на Майдані" пройшла досить довгий шлях розвитку: від виникнення ідеї про створення аналогічної програми в Росії до популярної телепрограми, якою вона є зараз. Телекомпанія "Игра" запропонувала Ігорю Кондратюку стати ведучим програми "Іграшки для вулиці", яка проводилася на Арбаті. Саме з цієї програми невдовзі народилася "гра народних співаків" - "Караоке на майдані".
Програма "Караоке на майдані" вперше вийшла в ефір 17 січня 1999 року на загальноукраїнському телеканалі "Інтер".
Творча група та автори програми
Авторами програми є Ігор Кондратюк та Андрій Козлов. Назву "Караоке на майдані" запропоновано Генеральним продюсером "Інтеру" Юрієм Мінзяновим. Програма виходить щотижня, її тривалість - до 50 хвилин.
Ігор Кондратюк - природжений ведучий телепрограми, адже він із раннього дитинства "полюбляв голосно розповідати вірші або співати зі стільця у присутності глядачів - моїх родичів та сусідів, хоча їм це не дуже подобалося". Чи подобається його спів глядачам сьогодні (а зокрема вступна пісня про Карооке на Майдані), є риторичним запитанням. Високі рейтинги цієї програми говорять самі за себе. Сутність гри за словами ведучого відповідає його життєвим прагненням: "У цій програмі знайшло творчий розвиток моє "маніакальне бажання", про яйця та курей я вже і не говорю і, нарешті, Я заспівав так, як хотів - голосно і весело, і щоб усі бачили, і щоб мені за це нічого не було."
Правила гри "Караоке на майдані"
Правила гри дуже прості. Щоб перемогти потрібно, по-перше, мати гарний та сильний голос (проте непотрібно наголошувати на тому, що ви маєте диплом про закінчення музичної школи, адже вимоги аудиторії відразу сягають астрономічних вершин), по-друге, причарувати аудиторію та спонукати її до кидання більшої кількості грошових знаків, бажано паперових, і, по-третє, це звичайно ж бажання перемогти.
Проте є офіційні правила, про які слід нагадати.
Отже, правила гри "Караоке на Майдані".
Гра відбувається в три тури.
1-й тур.
Передача розпочинається загальним співом усіх присутніх глядачів на Майдані Незалежності. Усі бажаючі співають запропоновану ведучим пісню з радіомікрофону-караоке. Четверо кращих, на погляд ведучого, виконавців, виходять до другого туру.
2-й тур.
Четверо виконують пісню на вибір з будь-якого чіпа. Глядачі оцінюють співаків оплесками - хто отримає більше оплесків, той грає далі. У третій, фінальний етап гри виходять двоє. Ті гравці, які вибувають з гри, отримують втішний приз.
3-й тур. Фінал.
Фіналісти вибирають фінальну пісню. Вона може бути як з радіомікрофону-караоке, так і з компакт-програвача . Гравці по черзі виконують пісню і збирають гроші у капелюх. Хтось з глядачів рахує гроші. Хто більше збире грошей, той і переміг. Він проголошується "Кращим народним співаком Майдану Незалежності". Той, хто програв, отримує втішний приз.
З лютого 2009 року в програмі з'явився конкурс "Перший хіт", де кожен може проспівати свою пісню і отримати це за це теплі слова або критичні зауваження від глядачів. Якщо ваша пісня стане найкращою, ви отримаєте ротацію пісні на радіостанції та професійну аранжировку
Отже,
співаймо, бо ми того варті